Ranking Najlepszych Krajalnic do Frytek – Recenzja i Poradnik Zakupowy [2020]

Przygotowując frytki w domu, prawdopodobnie nie chcesz spędzić połowy dnia na krojeniu ziemniaków.

Jeśli nie za bardzo  Ci to wychodzi, to nie martw się…

Na szczęście, jeśli zainwestujesz w dobrą krajalnicę do frytek, to będziesz w stanie w bardzo krótkim czasie [i bezproblemowo] równomiernie pokroić ziemniaki i cieszyć się przepysznymi i chrupiącymi frytkami.

Zwycięzca rankingu: Krajalnica do frytek Westmark

Krajalnica do frytek Westmark

Dla kogo:

Jeżeli szukasz świetnej krajalnicy ze stali nierdzewnej, która jest w stanie pokroić zarówno ziemniaki, jak i inne warzywa… to Westmark będzie w sam raz. Uważana za jedno z niezawodnych i trwałych urządzeń [50-letnie doświadczenia producenta] świetnie sprawdzi się w każdym domu.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Nieznaczne niedociągnięcia:

Świetny wybór do domu w przystępnej cenie: Krajalnica do frytek Leifheit

Dla kogo:

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem bardzo skomplikowanych urządzeń, ta krajalnica będzie w sam raz dla Ciebie. Mała i poręczna, jest w stanie poradzić sobie z większością warzyw i owoców szybko i bezproblemowo.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Nieznaczne niedociągnięcia:

Jeśli nie chcesz wydać zbyt dużo: Cook Berghoff - najlepsza opcja budżetowa

Krajalnica do frytek Cook Berghoff

Dla kogo:

Jeśli szukasz niewielkiej krajalnicy, w bardzo przystępnej cenie, która pozwoli Ci cieszyć się bezproblemowo pokrojonymi frytkami, to Cook Berghoff będzie świetnym wyborem. 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Nieznaczne niedociągnięcia:

W sam raz do restauracji i barów: Krajlanica Royal Catering RCKS-3

Krajalnica do frytek Royal Catering RCKS-3

Dla kogo:

Jeśli szukasz maszynki do krojenia frytek, która sprawdzi się w barach fast food, restauracjach, firmach cateringowych i dodatkowo wytrzyma ciągłą pracę… to Royal Catering RCKS-3 będzie w sam raz dla Ciebie.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Nieznaczne niedociągnięcia:

Poradnik zakupowy - co rozważyć przed zakupem krajalnicy do frytek

Pamiętaj, żeby zawsze dokładnie przemyśleć swoją decyzję, zanim dokonasz jakiekolwiek zakupu. Jeśli nasz ranking pomógł Ci w wybraniu właściwej krajalnicy do frytek, to jest mi niezmiernie miło i cieszę się, że mogłem Ci pomóc. 

Jeśli nadal nie wiesz, co wybrać, oto parę rad,  które pomogą ci podjąć odpowiednią decyzję.

Materiał z jakiego jest wykonana jest krajalnica

Jest to prawdopodobnie jeden z najważniejszych czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę. Świetna krajalnica powinna być w stanie poradzić sobie z większością warzyw i owoców i to przy codziennym stosowaniu. 

Dodatkowo materiał powinien zapewnić dostateczną wytrzymałość – krajalnica przetrwa długi czas. 

Jeśli chodzi o ostrza, to warto zwrócić uwagę na ich ostrość, a także łatwość wyjmowania. Ostre noże wyeliminują konieczność ciągłego ostrzenia ich. Ostrza powinny być też możliwe do wyjęcia, kiedy chcesz je umyć. 

Staraj się szukać urządzeń wykonanych ze stali nierdzewnej, szlachetenej, przynajmniej jeśli chodzi o ostrza. Obudowa pewnie będzie w większości modeli wykonana z tworzywa sztucznego – plastik ABS zapewnia dostateczną wytrzymałość i bezpieczeństwo dla żywności.

Wytrzymałość

Każde urządzenie wcześniej, czy później się zepsuje, zwłaszcza w przypadku ciągłego użytkowania. Jednak nie jest w porządku, kiedy psuje się zaraz po pierwszym użyciu.

Zadbaj o zakup czegoś solidnego. Jestem pewien, że nie chcesz, aby kawałek bezużytecznego złomu zagracał ci dom.

Wytrzymałość jest bezpośrednio związana ze wspomnianym powyżej rodzajem materiału, z jakiego wykonana jest krajalnica. Najlepsze są urządzenia ze stali szlachetnej. Fenomenalna odporność na uszkodzenia i na większość chemikaliów. Niestety, są one głównie przeznaczone do użytko gastronomicznego. 

Wielozadaniowość i wszechstronność

Niektóre urządzenia [zwłaszcza te tańsze] są tak banalne, że można ich używać jedynie do krojenia ziemniaków.

Na szczęście istnieją krajalnice mogące posiekać bataty, jabłka, cukinię. Co najlepsze nie są one niesamowicie drogie.

Jeśli lubisz tylko frytki z frytkownicy (artykuł do przeczytania), to pewnie nie będzie to odgrywało znaczenia, ale bądźmy szczerzy każdy od czasu do czasu lubi zjeść dobrą sałatkę.

Różne rodzaje warzyw

Łatwość czyszczenia

Krajalnice poddawane są dużym obciążeniom podczas krojenia, co niestety czasami prowadzi do małego bałaganu.

Obecnie możesz znaleźć na rynku krajalnice, które można myć w zmywarce, co znacząco ułatwia i przyspiesza proces czyszczenia.

Bezpieczeństwo i łatwość użycia

Upewnij się, że będzie łatwe i bezpieczne w użyciu. Warto obejrzeć filmy z recenzjami krajalnic na YouTube, aby zobaczyć, jak działają w praktyce.

No i sprawdzić, czy przy okazji nie jesteś w stanie pokroić samego siebie 🙂

Podstawa z przyssawką

Solidna podstawa zapewnia większą stabilność podczas procesu krojenia. Sprawdź, czy urządzenie ma podstawki z przyssawkami – stabilizują krajalnicę podczas użytkowania.

Jeśli przygotowujesz frytki w bardzo dużych ilościach, to szukaj urządzenia z otworami na wkręty. Dzięki temu będziesz w stanie przymocować je do blatu kuchennego lub nawet do ściany.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest